Ranyt: Proměna

Úplně první knížka, kterou kdy Honza napsal. Začal mezi šestnáctým a sedmnáctým rokem života, přičemž začátkem roku 2016 knížka vyšla v nakladatelství Viking. Je dostupná v elektronické podobě. Žánrem se samozřejmě jedná o fantasy, konkrétněji o tzv. „high fantasy“, značící, že celý svět a místo děje jsou vytvořené autorem, s příměsí „dark fantasy“, což znamená, že příběh nekončí úplně dobře. Nicméně o to kvalitnější zábavu přináší.

Anotace: Mladý elf Ranyt se vydává na dlouhou a nejistou cestu –musí najít vraha svých rodičů. Na hřbetě černého pantera překonává nebezpečí a nástrahy, bojuje o život; potkává sympatickou druidku Daniru, která ho nejen provází, ale také mu pomáhá. Vedle dívky a „černé kočky“ však má ještě jednoho průvodce: mocnou duchovní sílu, jež ho v nejtěžších chvílích vždy pohotově zachrání, ale současně ovládá a ničí.

Ranytova pouť je blouděním ve vlastním nitru, zklamáním i nadějí, dozráváním a zkouškou charakteru Jeho výprava je i nalézáním sebe sama. Nebo snad naopak – ztrátou osobnosti?

Poutavý fantasy přináší panoramata velkých bitev i zdánlivě malé šarvátky; krvavé bitvy i okamžiky tichého úžasu nad velkolepostí přírody; nelítostné souboje i mlčenlivý zázrak rodícího se vztahu dvou mladých bytostí; drsný rytmus války. A  nečekanou pointu nakonec. A také několik znepokojivých myšlenek, které v jiných fantasy textech sotva potkáme.

  • Autor: Jan Pilát
  • Nakladatelství: Viking
  • Rok vydání: 2016
  • Počet stran: 400
  • Autor obálky: qelb
  • ISBN: 978–80–7482–225–4 (ePUB)
  • ISBN: 978–80–7482–226–1 (MOBI)
  • ISBN: 978–80–7482–227–8 (PDF na CD)

Pokračování ságy o Ranytovi

Přímé pokračování knihy Ranyt: Proměna. Psaní se jak časově, tak objemově protáhlo a momentálně Honza řeší, zda by náhodou nebylo lepší udělat ságy o Ranytovy tři díly. Hlavní hrdina se dála učí ovládat síly v něm usídlené, ač jsou mnohem mocnější než on sám. Druhá polovina světa má konečně svého legitimního vůdce, na nějž všichni její obyvatelé čekali. Stěna byla stržena k zemi a všechny rasy dosud známého kontinentu Anhel bojují o holé přežití. ODvěká nepřátelství mezi Arfarií a západními královstvími byla zapomenuta a společně s dalšími rozumnými rasami lidé táhnou do boje o přežití. Přitom nikdo z nich nemá nejmenší tušení, jaké božské síly se do konfilktu již zapojily a tahají za nitky pomocí vyvolených postav.